Napsali o nás v IL leden 2o12

01.01.2012 10:28

Barevný ostrov otevřel svůj přístav
V polovině prosince 2011 proběhlo slavnostní otevření nové mateřské školy v ulici Pod Ptáčnicí za přítomnosti zástupců poskytovatele dotace (ROP Střední Čechy), zástupců města a stavebních firem. Symbolicky tak byl zakončen proces druhé největší stavby, kterou realizovalo město v období posledních 10 let. Pro děti své brány Barevný ostrov otevírá hned 2. ledna 2012.
S výkopovými pracemi začala stavební firma v lednu 2011 a ke konci září téhož roku již byla stavba mateřské školy dokončena. V průběhu října a listopadu byl do stavby nad rámec původní dodávky instalován osobní výtah a interiér se kompletně vybavil nábytkem. Ještě v listopadu proběhla kolaudace a v hned druhý prosincový týden proběhl zápis dětí.
O týden později se již rodiče dozvěděli „verdikt“, ne všichni takový, jaký si přáli. Poptávka po volných místech totiž stále převyšuje nabídku. Kapacita školky je 78 dětí, žádostí o přijetí dítěte ale paní ředitelka Andrea Červenková dostala 133. Bohužel tak 55 dětí musela odmítnout. Nicméně všichni mají šanci se pokusit o zařazení do kolektivu Barevného ostrova před začátkem nového školního roku 2012/2013. Termín zápisu bude včas vyvěšen na webových stránkách školky a zveřejněn v IL.
Po zápisech čekal nové zaměstnance školky ještě pořádný maratón. Do konce roku museli vše připravit na příchod dětí. V týdnu před vánocemi tak absolvovali nejeden nákup v přecpaných obchodech. Museli nakoupit vybavení jídelny, kuchyní a koupelen, povlečení na postýlky pro polední spánek dětí a samozřejmě také hračky. Pak už vše jen vybalit, udělat závěrečný úklid.
Věříme, že se dětem, které v době, kdy je tento Informační list distribuován, již navštěvují novou školku, bude ve školce líbit a budou se do ní každé ráno těšit. Zkrátka bude jejich bezpečným přístavem.
Dana Jakešová, editorka IL
Jiří Jiránek, odbor investic a správy majetku

zdroj


 

Zpět